Рекомендації по догляду за тканинами

Будь-який одяг, з якої б тканини він не був би виготовлений, вимагає до себе певного роду догляду ⬇️

📌В’язані вироби
Прати трикотажний одяг найкраще вручну або в пральній машині в режимі «ручне прання». Сильне віджимання заборонено. Для віджимання м’якими рухами приберіть зайву воду. Далі сушимо на горизонтальній площині, підклавши під низ суху тканину/рушник. Прасуємо нагрітою праскою до 110°С.
Дорогий вовняний та кашеміровий одяг краще здавати у хімчистку.

 

📌Одяг з бавовни та льону
Бавовняні білі та кольорові речі краще прати при 30-40°C. Лляні вбрання перуться у воді до 40°C. Перед завантаженням у пральну машину бажано вивернути на виворітну сторону. Сушити рекомендується на вішалці, щоб на тканині не залишилися сліди від мотузки для білизни.
Прасування при середній та високій температурі, але краще в злегка вологому стані.

📌Шовковий одяг
Натуральний шовк переться виключно вручну у ледве теплій воді. Після прання полощуть кілька разів у теплій та прохолодній воді. Шовк не можна викручувати, тільки легенько стискати, щоб рідина скла. Сушимо на горизонтальній поверхні, віддалено від сонячних променів та батареї.
Прийматися за прасування найкраще, коли матеріал ще злегка вологий після прання. Прасувати абсолютно суху річ, обприскуючи її водою, не рекомендується – це загрожує появою плям. Температура праски – не більше 150°С.

📌 Віскозний одяг
Вироби з віскози добре поглинають вологу і під час прання вони втрачають міцність, тому вимагають особливо дбайливого догляду.
Віскозу перуть в пральній машині на делікатному режимі, при температурі 30 – 40 ° C або вручну з рідким пральним засобом для делікатних тканин.
Віскозу не можна терти, викручувати і, тим більше, віджимати в пральній машині. Вироби з віскози краще сушити горизонтально. Прасують такі вироби вологими або через вологу тканину при температурі 150°C, при цьому положення терморегулятора праски треба поставити в позицію – “шовк”.