Вибачте, сукні! Фотоісторія зі швейної фабрики, що тепер випускає захисний одяг

Ми потрапили на фабрику «ТК-Стиль» в останній день виробництва жіночого одягу. Перша половина швейного цеху ще лагідно виміряла, зшивала та прасувала синтетичний шовк для суконь, а друга вже зусереджено збирала білі захисні костюмі. І наступні 4 години ми спостерігали, як білого кольору навколо ставало все більше. Аж допоки він повністю не витіснив струмуючу червону тканину зі столів швачок.

Це досить сучасна фабрика. Вона відкрилася в 2003 році і з тих пір не лише виробляє одяг, але й навчає нових швачок у власній «Школі швейної майстерності». Наразі тут працює більше 150 осіб.

Рішення зупинити виробництво верхнього одягу і перейти на комбінезони, маски, бахіли та нарукавники прийняли 19 березня. Зробили це одразу з двох причин: щоб забезпечити країну захисним одягом, а працівників – роботою. В той сам день отримали тканину, відшили перші зразки в декількох варіантах. Обрали оптимальні і запустили в роботу. 

До карантину ці дівчата відшивали для таких брендів, як Tory Burch, Sandro, De Fursac, Claudia Strater, OUI, IVY & OAK, Sessun. Тепер вони працюють для забезпечення захисту працівників аеропортів і вокзалів, кур’єрів, працівників поштових операторів та медиків, що контактують кожен день з масою людей, у яких можливий коронавірус.

Не дивлячись на щільний графік та монотонну роботу, ми часто ловили в кадр посмішки швачок. Здебільшого під час роботи вони розмовляють про приємне, іноді навіть щось наспівують. 

Ця оптимістична жіночка розповіла, що їй дуже подобається працювати з новою тканиною, бо вона нагадує їй фату нареченої. Сказала це, і підкинула комбінезон у повітря, як доказ. 

А ця дуже серйозна жінка сиділа в такій позі з п’ять хвилин. Потім підняла голову і голосно відрізала: «Нам потрібно ще 43 блискавки». 

Зевс Громовержець! Не менше.

Замовляють захисний одяг партіями від 50 штук. Клієнти дуже різні – є волонтери, керівники промислових підприємств і власники різноманітних бізнесів. Наприклад, нещодавно, Ярослава Гресь купила 200 захисних костюмів. Волонтер АТО Наталя Юсупова також замовила партію для лікарень.

Ціна одного комбінезона складає від 420 до 594 гривень і залежить від моделі. Але всі вони багаторазові, водонепроникні та вистачає їх від 20 до 40 прань.  

Спеціалісти санепідслужби кажуть, що лікарям ідеально мати комбінезони бактеріологічного захисту, що відповідають міжнародним нормам – «протичумні», не з шитими, а з паяними швами. Але, якщо такого знайти не вдалося, потрібен хоча б захист від потрапляння на тіло мокроти, пилу, бруду та води. Для цих цілей захисний одяг з фабрики підходить.

Про що виробник має висновок санітарно-епідеміологічної експертизи засобів індивідуального захисту. 

Григорій Веприк, Катерина Сенченко, The Gate Agency

Джерело: Українська Правда