Олександр Соколовський

 

Соколовський Олександр Біньямінович – засновник та голова групи компаній “Текстиль-Контакт”, що є лідером українського ринку текстильної промисловості. Бізнесмен, громадський діяч, співзасновник суспільно важливих проектів у сфері бізнеса, моди, реформування законодавства, волонтерства.

Дата народження: 14.05.1965

Місце народження: Київ

Олександр Соколовський розпочав свій трудовий шлях із роботи інженера (його батьки – також інженери). Отримавши диплом нинішнього ПДТУ в Маріуполі у 1989 р., О.Соколовський три роки пропрацював у Києві на підприємстві “Південтеплоенергомонтаж”.

З моменту, коли у колишній радянській Україні дозволили приватний бізнес, Олександр Соколовський – підприємець. Першим його бізнесом стало виробництво та продаж жіночого одягу.

У 1995 р. О.Соколовський виступив засновником свого першого підприємства – імпортера тканин з колишніх радянських республік, зокрема, Узбекістану. З того часу підприємство функціонує під назвою “Текстиль-Контакт”, яке теперь входить до однойменної групи компаній.

З 2001 р. “Текстиль-Контакт” розпочав роботу з виробниками з Європи, Кореї та Китаю. Крім того, розширився асортимент текстилю (додалися тканини для одягу, штучне хутро, меблевий та домашній текстиль). Протягом кількох років “Текстиль-Контакт” доріс до статусу “акули” ринку продажу текстиля. Серед постійних покупців компанії були бренд “Воронін” та інші великі швейні компанії та фабрики.

На власне виробництво текстилю в Україні Олександр Соколовський зважився у 2002 р. компанія придбала у власність донецький бавовняний комбінат, що зберігся з часів СРСР. У наступне десятиліття у його розвиток було інвестовано, в цілому, близько 12 мільйонів доларів. З радянського підприємства, що доживало свої дні, комбінат до 2014 р. перетворився на гіганта вітчизняної легкої промисловості “ТК-Донбас”, що виробляв близько ⅔ річного обсягу виробництва бавовняних тканин в Україні. У 2014 р. підприємство опинилося на тимчасово окупованій території та припинило свою виробничу діяльність. 

Пріоритетом розвитку “Текстиль-Контакт” стало створення нових компаній та розширення асортименту продукції. У 2000 р. були створені декілька нових компаній, таких як “ТЕ-Фурнітура” (продаж металевої швейної фурнітури, ниток та гудзиків, загалом близько 15 тис. найменувань. У власності компанії – зокрема, перший український виробник ниток, фабрика “Барви”), “ТК-Спецодяг” (випускає робочий одяг та взуття, засоби для інд. захисту), “ТК-Домашній Текстиль” (вироби для дому). Крім того, у Чернігові успішно функціонує підприємство “ТК-Стиль”, утворене на базі місцевої швейної фабрики. Тут випускається чоловічий та жіночий одяг для ряду українських брендів, а також на експорт до країн ЄС.

Окремий напрямок діяльності холдингу “Текстиль-Контакт” – великі торгові комплекси з продажу одягу. У 2004 р. була створена мережа супермаркетів модного жіночого одягу від різноманітних брендів TUSO (тепер – власність групи Arber Group). Паралельно у 2003-2004 рр. був побудований унікальний торговий комплекс-аутлет фешн-формату “Альта-Центр”, де було зібрано під одним дахом відомі світові бренди. У 2008 р. “Альта Центр” придбало АТ “Рітейл Груп”. Ідея нового в Україні формату гіпермаркету тканин вілюється з 2008 р. у торговій мережі “Каштан”.

Бізнесмен Олександр Соколовський – відомий меценат та громадський діяч. Він очолює Всеукраїнське об’єднання роботодавців легкої промисловості та входить до Президії Ради Федерації роботодавців України

 

Як експерт та лідер думок О.Соколовський бере активну участь у процесі реформування українського законодавства, формування сучасної культури відносин між підприємцями та владою. Зокрема, він бере участь у вдосконаленні системи ProZorro з проведення публічних тендерів.

У світі української моди голова “Текстиль-Контакт” відомий як співзасновник та спонсор Ukrainian Fashion Week та арт-проекту Kiev Fashion Park.