Школа швейної майстерності «ТК-Стиль» почала підготовку майстринь

У понеділок, 22 липня 2019 р. у Чернігові стартував пілотний проект «Школа швейної майстерності». Вигадали та започаткували школу — Чернігівська регіональна торгово-промислова палата у партнерстві з швейною фабрикою «ТК-Стиль», яка є частиною холдингу «ТК-Груп» (власник Олександр Соколовський).

«Сьогодні ми знаходимось на початку не простого шляху спільної роботи між працівниками і працедавцем. Але цей формат взаємовідносин дуже перспективний, бо будується на людському рівні. Тому вірю що усе вийде і підприємство, спільними зусиллями отримає новий імпульс», — сказав на відкритті школи Костянтин Іванов, президент ЧРТПП.

ЧРТПП пропонувала започаткувати новий учбовий центр швейної майстерності також й іншим підприємствам Чернігівщини. Але фабрика «ТК-Стиль» стала першою, хто відгукнувся на цю пропозицію.

На цей час підприємство «ТК-Стиль» стрімко розвивається та розширюється. І постійно потребує нових майстринь швейної справи. «Ні для кого не секрет, що зараз професія швачки, чомусь не дуже популярна. Тому ми вирішили піти таким шляхом — вчимо людей два місяці, працевлаштовуємо і надаємо усе що тільки може працедавець надати», — наголосила під час виступу на урочистому заході Світлана Титова-Толстик, директор швейної фабрики «ТК-Стиль».

За її словами, поштовхом до відкриття власного центру став тренінг в рамках Програми ЄС з підтримки малого та середнього бізнесу в Україні — EaP: Ready2Trade an EU4Business initiative. Світлана Титова-Толстик: «Дякуючи Асоціації Укрлегпром, у серпні минулого року протягом 10 днів наших працівників тренували спеціалісти з Індії. І ми переконалися, що за такий короткий проміжок часу можливо підготувати майстрів 4-ї та 5-ї категорії. Тож вирішили самі вчити слухачів для потреб підприємства».

Навчатимуть швейній справі викладачі вищого професійного училища побутового обслуговування. За вісім тижнів теорії та практики, перші 10 учениць школи опанують різні технології розкрою та пошиття на сучасному обладнанні. І фактично здобудуть нову професію. А разом із нею і гідну зарплатню та стабільні соціальні гарантії. Під час навчання слухачам платять ще й стипендію.

Натомість, підприємство одержить кваліфікованих працівників. Контракти на навчання передбачають подальше працевлаштування на два роки. Тобто випускники школи без будь-яких затримок та перешкод органічно у віллються у нарощування обсягів виробництва. А за бажання, продовжать працювати у «ТК-Стиль».

І це лише перша хвиля. У подальшому, як заявила Світлана Титова-Толстик, школа значно збільшить прийом тих, хто вирішив пов’язати своє життя із виробництвом одягу на професійному рівні.